Zařazujte pravidelně do jídelníčku luštěniny a skladujte je v uzavíratelných sáčcích

Výživný a sytý pokrm, který nenadýmá – kdo z vás má potíže s trávením luštěnin, může sáhnout po loupané červené čočce. Tu mohou bez obav konzumovat i malé děti a je vhodná i pro příkrm batolat. Je to zároveň ideální potravina pro různé choroby trávicího traktu, zachutná i seniorům a každému, kdo chce jíst zdravěji a také levněji. Červená čočka se prodává v půlkulových sáčcích, ale dá se sehnat i větší pětikilové balení, které je cenově výhodnější. Čočka vám doma vydrží v uzavíratelném sáčku 2pack.cz na zip velmi dlouho, i déle, než půl druhého roku.

červená čočka

Jednoduchá příprava – chcete-li uvařit rychlou polévku, kdy máte hlad a nechcete vyčkávat dlouhé hodiny, než si něco přichystáte teplého do žaludku, pak perfektně poslouží hrachové vločky. Je v nich mnoho výživného proteinu, lehce stravitelného, s dostatkem vlákniny potřebné pro správnou funkci tlustého střeva. Hrachové vločky je možné objednávat ve specializovaných e-shopech a skladovat je lze v uzavíratelných polyetylenových sáčcích.

hrachová polévka

Znáte tempeh? Je to velmi chutná varianta luštěniny ze sojových bobů a její výhodou je, že je fermentovaná zdraví prospěšnými bakteriemi, tudíž velmi dobře stravitelná i bez nadýmání. Chutný je zejména tempeh smažený a vy si jej můžete objednat v prodejnách zdravé výživy a doma skladovat v chladničce. Po otevření balení se doporučuje vložit tempeh do uzavíratelného zipového sáčku, odkud vytěsníte přebytečný vzduch.

Luštěniny skladujte v uzavíratelných sáčcích

Pokud si budete objednávat luštěniny s množstevní slevou, což vám můžeme doporučit, budete je muset také patřičně uskladnit. Je velmi důležité chránit je před vlhkostí, prachem a nadbytkem vzduchu. To vše zajistí uzavíratelný sáček na zip. Luštěniny jednoduše vsypete dovnitř, sáček ponoříte do vody a opatrně z něj budete vytlačovat přebytečný vzduch, takže vytvoříte téměř vakuové balení. Takto vám vydrží jakákoli luštěnina doma třeba rok a možná i déle.