Pyžamový syndrom jako nástraha homeoffice

Jste nadšená a máte jasný plán. Ráno se vzbudíte a po hygieně uvaříte kávu, připravíte stůl a hezky se obléknete. Samozřejmě jako byste šla do práce. Pár dní vám to takhle fungovalo. Ovšem pak se to začalo nenápadně měnit, vstanete, uvaříte kávu a otevřete notebook. No a co, vždyť nikdo nevidí, že máte pyžamo. A jestli si ho převlíknete za hodinu nebo v poledne je ve finále jedno, říkáte si.

Nebojte se, nejste v tom sama. Hodně lidem pracujícím z domova se stane, že je pohltí „pyžamový syndrom“. 

Populace je rozdělena na dva tábory, jedni berou pyžamo pouze jako oblečení na spaní a druzí si chválí jeho pohodlnost a nevidí důvod se ho vzdávat i během dne. 

To vyslyšeli módní návrháři a v nabídce tak najdete úžasné pyžamové vršky nebo saténové kalhoty. Odvážnější jedinci se v outfitu alá pyžamo nebojí vyrazit ani do supermarketu. 

žena

Chcete si to také zkusit? Nic vám nebrání, jen opravdu rozlišujte pyžamo na spaní ve kterém budete skutečně spát) a pyžamo na denní nošení (v tom vyrazte klidně i do zmíněného supermarketu).

Tip: v obchodech také omrkněte kabátky ve stylu županu

Zajímavost: v roce 1931 přišel časopis Vogue s odvážným prohlášením. Tvrdil, že žena může mít pyžamo na večeři doma i mimo, ovšem za předpokladu, že přítomné dobře zná.

práce

Stylové pyžamo na doma

Pracujete z domova, což vás může svádět začít šidit líčení, účesy i zmiňované oblečení. Zapřemýšlejte, jak jste se chovala, když jste s prací z domu začínala a teď. V začátcích jste si upravila vlasy, nalíčila svěžím make-upem a pro pocit přestříkla parfémem. Nyní stříknete do vlasů suchý šampon a stáhnete je do culíku. S make-upem se také nezdržujete, nanášíte ho až když vyrážíte ven. Ale nerezignujte na sebe, snažte se vypadat dobře i když jste sama doma u počítače. Lenost i pohodlí jsou velké nástrahy, tak pozor na ně.

Tip: stanovte si pevnou ranní rutinu a tu dodržujte