Pravidelná kontola je prostě základ úspěchu

Už se pomalu stává pravidlem, že pokud vlastníte zahradu, tak na ní prostě máte i svůj vlastní bazén. Spousta lidí si představuje, že údržba bazénu je jen o tom, aby se vodě bylo dostatek chloru a aby se občas odstranilo napadané listí ti jiné mechanické nečistoty, ovšem tak tomu není. Pokud si chcete bazénu opravdu užívat po celou koupací sezónu a to po několik let, je nutné se o celý bazén opravdu dobře postarat. Ano, základem péče o bazénovou vodu je samozřejmě dezinfekce, tedy dostatek chloru, ale pokud je v nerovnováze PH vody, chlorové přípravky přestávají fungovat a Váš bazén se může změnit v nevzhlednou břečku nevhodnou ke koupání. A právě proto je důležitá pravidelná kontrola bazénové vody, ke které Vám dobře poslouží cl a ph tester Chlorito.

kruh v bazénu

Pravidelnou kontrolou bazénové vody právě předejdete spoustě problémů. Nejdůležitější je samozřejmě obsah aktivního chloru, pokud zjistíte nedostatek v tomto ohledu, dodáte další chlorové tablety či dolijete kapalný chlor, ale k tomu ještě přidáte do vody chlor šok, který navýší obsah chloru okamžitě. Dále, jak již bylo řečeno, je důležité v jakých hodnotách se nachází PH vody, pokud dojde ke snížení těchto hodnot, dodáte přípravek na jejich zvýšení a pokud ke zvýšení tak naopak přípravek k jeho snížení. Kontrola by měla probíhat každý týden a v horkých letních dnech či při větším využívání bazénu byste měli provádět kontrolu ještě častěji.

užívání v bazénu

Testery si můžete pořídit hned v několika různých provedeních, podle toho, který druh Vám nejvíce vyhovuje. Na trhu najdete jak tabletové, tak i kapkové a samozřejmě i běžné proužkové a také náhradní náplně pro první dva druhy. Každé z těchto balení Vám vydrží nejméně po dvě sezóny. Nezapomeňte se dobře zásobit všemi potřebnými přípravky bazénové chemie a také pomocníky, které najdete v sortimentu příslušenství k bazénům.