Není nad jistotu


Možná si říkáte, že bydlet ve vlastním domku je pro vás nedosažitelný cíl, ale zvážili jste opravdu důkladně všechna fakta?

Možná bydlíte v podnájmu. Placení nájmu je v podstatě největší peněžní ztráta, protože platíte někomu, že můžete bydlet v jeho bytě, ale byt vám nikdy nebude patřit, nemáte moc práv si byt přizpůsobit, na opravy jste taky odkázáni na majitele bytu a kromě toho vám majitel může kdykoliv vypovědět smlouvu a by budete hledat něco nového. Není lepší si najít byt vhodné velikosti, třeba i trochu menší, ale hlavně, tento byt si koupit? Výše hypotéky může být někdy stejně vysoká jako nájem, jenže zásadní rozdíl je v tom, že investujete do svého. Anebo mají vaši rodiče velkou zahradu, kde by se dal postavit ještě jeden rodinný dům vedle toho jejich? To je přece úplně ideální situace abyste se poohlídli po firmě, která vám postaví dům na klíč https://www.enerdomy.cz/ a vy budete mít doživotně postaráno o komfort vlastního bydlení.

dům na klíč

Řada města nabízí tzv. startovací byty, je to možnost jak poměrně rychle jako mladí novomanželé přijít k bydlení v začátcích manželství, ale název startovací byt není zvolen náhodou. Nepředpokládá se, že v něm budete bydlet doživotně, většinou jsou to i byty nízkometrážní, takže pokud plánujete rodinu, bude vám byt brzy malý.

dům na klíč

I tady byste se co nejrychleji měli poohlížet o koupi skutečně vašeho bytu nebo se odhodlat ke stavbě rodinného domku. Dnešní doba je přívětivá k hypotékám a půjčkám a asi není rodina, která by ji neměla. Žít se splátkami je běžnou životní rutinou a tak není důvod, proč si také nevzít hypotéku a jednou pro vždy vyřešit bydlení bez starostí s podnájmy, se sháněním dalšího a dalšího bydlení, bez stěhování se z místa na místo. Vlastní bydlení, to je jeden ze základních předpokladů pro šťastně prožitý život. Jakékoliv další trampoty se snášejí lépe, když můžete pro práci přijít do vlastního bytu nebo domku a víte, že tohle je vaše jistota.