Jaké chyby děláme při oblékání?

Když se zastavíte ve vašem městem někde na náměstíčku nebo ve velkém městě třeba před nějakým obchodním centrem, určitě budete moci sledovat zajímavé modely, které mají různí lidé na sobě. Určitě si v první chvíli všimnete i vy, že styly jsou různé, že oblečení není nudné, že někdo je velmi konzervativní a někdo zase ne. Čeho si ale všimnete, že tomu stál něco chybí. A to jsou detaily! Lidé se oblékají vcelku nápaditě, ale detaily modelům pak už chybí a pomyslná třešnička na dortu pak srazí celý model zase na poměrně zábavnější variantu něčeho nudného. Nicméně, jsme tu od toho, abychom pojmenovali ty největší hříchy, kterých se my Češi dopouštíme. Některé s komentářem, některé netřeba komentovat.
model podnikatel
 
1.      Nosíme igelitky místo brašen a kabelek
2.      Nosíme ponožky do sandálů
3.      Mícháme styly
To je další z velkých chyb, kterou děláme nevědomě či z neznalosti. Někdy pak vypadáme tak, že jsme se ráno chystali někam a nevěděli kam. Vypadáme pak trošku jako blázni, protože máme třeba například elegantní sáčko, sportovní džíny, k tomu lodičky, na hlavě ještě bekovku a na ruce elegantní kabelku. A hurá někam! Ovšem v kam v modelu smíchaného z pouličního stylu, hip hop stylu, elegantního stylu a sportovního stylu? To je otázkou, která nás může trápit.
4.      Chybí nám soudnost
Velká řádka z nás nemá dostatečnou sebereflexi. Na ulici uvidíme špatně zvolené velikosti i střihy. Často se snažíme kypré a nemladé tvary nasoukat do extra mini sukní či úzkých dokonce i bokových kalhot a to jenom proto, že jsou právě moderní. Naopak se také vidí krásně štíhlé dámy, které jsou schované v obrovských pytlích, jako po starších sestrách a nenechají vyniknout krásné nohy či úzké boky a útlé břicho. Musíme si totiž každý z nás přiznat, že to, co je in, nám prostě nemusí slušet a každý jsme jiný a originální kousek figury, kterou je potřeba odívat podle potřeb, nikoli podle potřeb jiné celebrity.
letní dětská obuv
5.      Nedbáme hlavy
V dnešní době není moderní nosit velké mašle, klobouky a další doplňky, které patří na hlavu. Pravdou je, že každý se zabývá tím, jaké bude mít kalhoty, jestli jsou podle módy, i když v nich třeba nevypadá zrovna nejlépe, ale na hlavu, aby si vzal vhodnou čepici, klobouk či bekovku, to už nás nenapadne. A pak už celý model zase může působit obyčejně a přitom by stačila právě drobnost na hlavě. Je pravdou, že je moderní teď hlavu vyřešit různými barvami vlasů. Moderní jsou růžové a modré odstíny a vůbec různé divočiny. Ale ladí to ke všemu?