Čistá voda v bazénu je důležitá


Plavání jako takové je velice užitečné a zdravé. Jedná se o jeden z nepřirozenějších pohybů, při kterém je možné posílit prakticky celé tělo. Aby však plavání bylo opravdu zdravé, musíte ho provozovat v co možná nejčistší vodě. V případě, že máte doma vlastní bazén, musíte tak dbát na to, aby voda v něm byla průzračná a nijak nezvykle nezapáchala. Pokud tohoto stavu nedocílíte, můžete se těšit na různé typy onemocnění pokožky, případně na další potíže, které se mohou svým průběhem i vážností odlišovat podle toho, který typ bakterií se vám v bazénu rozmnožil. Naštěstí pro vás ale existuje řešení v podobě účinné dezinfekce, která dokáže bakterie efektivně zlikvidovat.
třpytivé vlnky


Klasika


V současnosti si můžete nakoupit různé druhy dezinfekcí, které mají tu větší, tu menší účinnost. Někdo rád používá sůl, jiný nedá dopustit na kyslíkové preparáty. Pokud by se však měla proběhnout volba o nejoblíbenější typ bazénové dezinfekce, nejspíše by to na plné čáře vyhrál chlór. Nejde jen o cenu, ale také o zkušenosti. Chlorové tablety jsou vysoce účinné a léty prověřené. Standardně se používají nejen v malých zahradních bazénech, ale rovněž i na veřejných koupalištích. Tam ovšem obvykle ve větších dávkách, jelikož se tam vyskytuje více lidí a tím pádem i více bakterií. Ovšem ani standardní chlorové přípravky nejsou samo spásné a také mohou občas selhat. V takovém případě není nutné začít panikařit. Existuje přípravek, který byste měli mít kvůli takovýmto situacím vždy v záloze. Jmenuje se chlor šok.
smoothie drink u vody


Rozdíly


Hlavní rozdíl mezi chlor šokem a jeho standardní alternativou je v rychlosti. Pro náležitý efekt je nutné používat tablety dlouhodobě, zatímco šok prostě vsypete do vody a za pár minut až hodin se můžete jít zase bez problémů koupat. Funguje opravdu skvěle, ovšem pouze jednorázově. Určitě ho nepoužívejte každý den, ale jen ve chvílích, kdy vám tester ukáže, že se ve vodě zase začíná dařit bakteriím, a to i přesto, že jste udělali vše tak jak jste měli.