Trampolína 366 na dobrou náladu a proti depresi a obezitě

Dnes již většina lidí ví, že pravidelný pohyb, není-li příliš extrémní a je vykonávaný spíše rekreačním způsobem, přispívá k lepší odolnosti vůči infekčním chorobám. K těm nejvhodnějším sportům a pohybovým aktivitám patří odjakživa chůze, nejlépe svižná, alespoň půl hodiny denně. Chodit na zdravém vzduchu, občas se projít po schodech, provozovat turistiku v horském terénu a vhodně se otužovat, je to nejlepší, co můžete pro svou imunitu (kromě vhodného jídelníčku) udělat.

Spolu s turistikou je dalším ideálním pohybem jízda na kole a plavání. Těmito sporty rozhodně nic nepokazíte, nebudou-li vedeny v extrémním duchu, jako např. triatlon či horská kola v těžce přístupném terénu.

My bychom vám však chtěli připomenout, že existuje ještě jedno odvětví, známé lidstvu již mnoho desítek let, s nímž zlepšíte náladu, odbouráte stres a deprese, posílíte většinu svalstva a posílíte imunitu a lymfatický systém neuvěřitelným způsobem – skákání na trampolínách.

Trampolína 366 je nářadí, dostatečně velké na to, abyste tu pohyb provozovali bezpečně a účinně. Skákání lze doporučit i lidem obézním, seniorům i malým dětem. Podmínkou je pouze správné zajištění nářadí v terénu a zabezpečení ochrannými prvky (sítí a krytem obvodových pružin).

dívka na trampolíně

Na co si dávat na trampolíně pozor

Za socialismu bylo zvykem v podnicích, kde lidé pracovali, zesměšňovat školení bezpečnosti práce. Ta byla povinná, a přesto se různě obcházela, ale když se někomu přihodil smrtelný úraz, bylo již pozdě si vyčítat, že se přece jen dotyčný neřídil známými pravidly.

kluk na trampolíně

Na trampolíně si můžete přivodit těžký úraz, jestliže nedodržíte základní pravidla bezpečného pohybu:

Neskákejte s plnou pusou – bohužel poměrně častý jev, zvláště mezi mladistvými a dětmi. Svačinu konzumujte jindy a jinde, odložte žvýkačky, nápoje pijte v poklidu mimo odrazovou plochu. Stávají se případy, kdy lidem zaskočí, a mohou se tak snadno udusit.

Vyndejte předměty z kapes – mohou vám vypadnout a způsobit zlomeninu nártu nebo vyvrtnutí kotníku. Častým nešvarem je používání mobilu v průběhu skákání, tehdy se na cvičení nemůžete plně soustředit.