Nemělo by to tak být, ale stává se

Kolikrát se v životě setkáváte s případy, že žadatel o práci je odmítnut jen proto, že je v insolvenci, nebo vyhlásil osobní bankrot. Dokonce důvodem nepřijetí do práce je také exekuční příkaz, nebo absence trvalého bydliště.
panelák s balkony.jpg
Není to trochu protizákonné?
Samozřejmě v případě práce s penězi musí potenciální zaměstnavatel podobné skutečnosti brát do úvahy a zohlednit je při výběru pracovníka. Žadatel má problémy s exekucí? Práce s penězi by jej mohla svést na scestí. A naopak Vy, jako žadatel o práci, tyto skutečnosti musíte v žádosti o práci uvést.
Stejné je to i s trvalým pobytem. Jak asi bude na Vás hledět potenciální zaměstnavatel, když uvedete v dotazníku adresu magistrátu města? Bude to víc, než podivuhodné. A možná budete terčem dotazů na tělo. I to ale musíte skousnout a odpovídat věcně a pravdivě. Hlavně se nelitujte a musíte působit odhodlaně se zájmem o nabízenou pracovní pozici.
Pokud se v takové situaci právě nacházíte, musíte zřejmě čelit takovému začarovanému kruhu.
socha mužů.jpg
Dostanete z nějakého důvodu do svízelné životní situace, kdy nemáte finanční prostředky a nemáte místo trvalého pobytu. Proto si sháníte práci, abyste získali finanční prostředky a mohli si vzít úvěr na koupi bytu. Jenže práci nedostanete, protože jste ve svízelné životní situaci, kdy nemáte dostatek finančních prostředků na to, abyste získali trvalé bydliště. Zapeklitá situace!
Jenže nakonec každá životní situace má nějaké řešení.
· Můžete zahájit jednání s nebankovním sektorem a nejlepším kamarádem, který vlastní nemovitost. A tím získat práci, abyste mohli splácet vlastní bydlení.
· Můžete nejlepšího kamaráda požádat o jeho adresu do své občanky. Nebo si zajistit trvalý pobyt šikovnějším způsobem .
Ale rozhodně nepomýšlejte na to, že Váš život nemá žádnou cenu! Nakonec zjistíte, že vždycky může být ještě hůř. Vždyť jste zdraví a plni života. Práci se nevyhýbáte. Štěstí jednou sedne i na …, no to ne!