Mazlíček s ulitou

Mít doma šneka dnes už není nic neobvyklého. Tak jako lidé chovají hady, ještěrky, rybičky nebo želvy, můžete mít doma v akváriu i šneka. Samozdřejmě, že ne obyčejného šneka, kterého najdete venku, když zaprší, ale šneka afrického, tedy konkrétně Oblovku. Tenhle zajímavý domácí mazlíček, je velmi nenáročný na chov, ale je velice přítulný a vděčný člen domácnosti.
obří šnek
Naprosto ideální volba, například pro případ, že vaše děti neustále žadoní o nějaké nové zvířátko. Jenže děti jsou známé tím, že je mazlíčci většinou velmi rychle omrzí a starat se pak musíte zejména vy. Šnek toho moc nepotřebuje a tak děti tak rychle neomrzí. A když se náhodou stane, že na něj někdy zapomenete, nevadí. Vydrží totiž i poměrně dlouho bez vody a potravy. Prostě zaleze do ulity, usne a spí. Když ho pak pokropíte vodou, probudí se, dáte mu najíst a je to.

Jak taková péče o šneka vypadá

Jako domov mu postačí akvárium nebo i plastová nádoba, samozdřejmě dostatečně hluboká a veliká. Šnek, i když na to nevypadá, je dost aktivní tvor a rád leze, takže je potřeba dát navrch poklop s otvory aby mohl dýchat. Jinak byste mohli být dost překvapení, že vám utekl. Na dno akvária je důležité dát kokosové vlákno, které má velmi dobrou sací schopnost, takže udrží vlhkost, kterou šnek potřebuje. Kokosové vlákno je potřeba pravidelně kropit vodou.
potraviny na salát
Také potřebuje mít neustále misku s čistou vodou. Tomuhle africkému šnekovi se také říká oblovka žravá a jak název napovídá, sní toho opravdu hodně a téměř cokoliv, co mu dáte nebo na co ho naučíte. Nejraději má samozdřejmě všechny druhy čerstvého ovoce a zeleniny. A zeleninu sní i vařenou, například mrkev, petržel nebo celer. Nepohrdne ani vařenou bramborou. Když ho budete dobře krmit, nebudete se stačit divit, jak vám krásně vyroste. Umí být totiž pořádně velcí.
Je to také docela společenský tvor, když je chován doma, takže se s ním nezapomeňte občas pomazlit. Nechte prolézt ve volném prostoru, a pokud vám nevadí jeho sliz, tak také po ruce. Když bude mít dostatek vody a potravy bude jistě velmi spokojený a vy také. Budete překvapení, jak moc oblíbený člen domácnosti, z něj bude.