Lákavá práce z domova

Jsou povolání, kde pracovat z domova prostě nejde. Určitě sem patří třeba prodavačky, řidiči či dělníci v továrnách. Ti mohou ostatním, kteří tu možnost mají, i závidět. Neuvědomují si však, jaké požadavky může pravidelná práce z domova na člověka klást. Navíc velký počet lidí vykonává z domova jen některé jim určené práce. Zbytek si musí stejně odsedět v kanceláři, kde mají svoje pracovní místo. Také podmínky začínají být stále přísnější. Zaměstnavatel musí přispívat zaměstnanci na náklady spojené např. s používáním vlastního počítače a internetu. Hlavním úskalím také mohou být bezpečnost při práci a pracovní úrazy.
pytlík peněz
 
Výhody
Jednoznačná výhoda práce z domácnosti spočívá v tom, ženemusíte nikam cestovat a čas pro vykonávání své práce si můžete sami řídit a přizpůsobit svojí rodině a svým zálibám. Někomu vyhovuje pracovat dlouho do noci a někdo si zase nejraději své úkoly plní brzy ráno. Také především ženy – matky vítají tuto možnost, když jim odpadá starost, jak skloubit dobu strávenou v zaměstnání s péčí o dítě, zejména v době jeho nemoci. Komu vyhovuje samostatná práce a nechybí mu přímý kontakt s ostatními kolegy, home office pro něj může být nejlepší možností k získání financí.
 žába na lehátku
Nevýhody
Patří k nim předevšímvelké nároky na morálku a zodpovědnost pracovníka. Je totiž třeba velká míra disciplíny a zařídit si vše doma tak, abyste mohli nerušeně pracovat, bývá někdy dost těžké. Prostředí domova láká věnovat se domácnosti. Také děti, když jste doma, neustále na vás něco chtějí. Přece jen vás nikdo přímo nemůže kontrolovat a může dojít k nepříjemnostem, když musíte být v určité hodiny svému nadřízenému k dispozici, ale vy jste si zrovna odskočili nakoupit. Někdy tak paradoxně můžete mít méně času a být více ve stresu, než kdybyste do práce docházeli, protože je těžší vše skloubit a zaměstnavatel může získat pocit, že práci z domova zneužíváte.