Hubnutí se nedá příliš urychlit

Pokud si přejete zhubnout několika desítek kilogramů, nečekejte, že se to stane během několika týdnů. Jedná se o běh na dlouhou trať a je třeba vytrvat.

Hubnutí se nedá příliš urychlit

V naší zemi snad není rodina, ve které by nebyl alespoň jeden obézní. Minimálně to souhlasí statisticky. Z toho vychází, že jedinců, kteří trpí extrémní nadváhou, žije v našich zeměpisných šířkách opravdu hodně. Vše navíc nasvědčuje tomu, že se počty obézních budou v budoucnu ještě zvyšovat. A jak by také ne, když je náš jídelníček takový, jaký je. A tomu pohybu také příliš nedáme, to si musíme rovněž přiznat. Chcete-li být znovu hubení, budete potřebovat od základů změnit svůj život a začít fungovat trochu jinak než doposud.

Zdravž koktejl

Nejdůležitějším krokem je si to přiznat. Jakmile tohle učiníte, můžete začít sbírat síly na boj s přebytečnými kilogramy. A vězte, že budou potřeba. Nejedná se o žádný sprint, ale maraton na dlouhé měsíce, možná i léta. A začít byste měli vypočítáním si svého indexu bmi. Díky výslednému údaji, který vzejde z BMI kalkulačky, budete vědět takřka s určitostí, kolik je potřeba ubrat na váze, abyste byli zase v pohodě.

Žádné hubnutí se neobejde bez alespoň minimální změny jídelníčku. V případě obézních lidí je potřeba být ale trochu důraznější a většinou změnit takřka vše. Už žádné sladkosti ani tučná či příliš kořeněná či přesolená jídla. Je potřeba jíst tak, aby šla kila dolů. To znamená živit se hlavně zeleninou, luštěninami, ovocem a masem s minimálním obsahem tuku. Tato čtyřkombinace by měla zajistit, že začnete hubnout a když vše půjde podle plánu, nakonec se vám váš cíl splní.

Ztráta tuku

Chcete-li ho trochu urychlit, určitě neděláte nic špatného, když se začnete i více hýbat. Pohyb je zdravý, zvláště ten aerobní, tedy takový, který se dá ještě docela dobře udýchat. Nebojte se ale, že se budete muset s velkou nadváhou muset trápit někde v parku při běhání nebo našlapat desítky kilometrů týdně na kole. Jsou i jiné cesty, jak ubrat pomocí pohybu, třeba svižné procházky. Existuje spousta lidí, kteří právě takto zhubli o několik desítek kilogramů. Začali na krátkých trasách a dnes jsou schopni bez zastávky jít hodiny.