Co při levném stěhování Praha nepodcenit

Jak s rezervací – pokud uvažujete o oslovení firmy levného stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, mějte raději větší časovou rezervu. Čím větší je, tím méně stresu, a samozřejmě máte pak dostatek prostoru na přípravné práce. Rozhodně není dobrý nápad objednávat stěhováky např. ve středu s tím, že je potřebujete už v pátek. Optimální časový předstih je cca tři až pět týdnů.

stěhovací boxy

Postup při balení – jestliže se rozhodnete mít vše „z krku“ rychle, a budete chtít zabalit věci během dvou dnů, pak pravděpodobně propadnete depresi. Balení se věnujte postupně, začněte věcmi, které příliš nepoužíváte, např. sezónní obuví a oděvem, rezervním ložním prádlem, sportovními potřebami, knihami, porcelánem atp. To, co nebudete při vybalování potřebovat ihned, si označte tak, aby bylo zřejmé, že tyto krabice mohou zůstat i několik dnů nerozbalené.

Lepicí páska – není páska jako páska, dejte na to pozor, protože některé běžně prodávané izolepy, ve snaze výrobce ušetřit za každou cenu, jsou nejen příliš tenké, ale i špatně lepí. Stává se pak, že v tom nejméně vhodném okamžiku se dno krabice protrhne (rozlepí) a její obsah vysype na silnici. Ověřte si kvalitu lepicích pásek předem. Stěhováci mívají kvalitní pásky k dispozici.

stěhovací kladka

Bublinková fólie – je to snad ten nejlepší výplňový a ochranný materiál pro všechny druhy předmětů. Vyhněte se novinám a časopisům, které uvolňují tiskařskou barvu a typický zápach. Balení si usnadníte i textilem, který můžete využít rovněž jako výplň, musíte však počítat s tím, že bude vyžadovat žehlení, případně praní – ideální jsou např. ručníky, utěrky, osušky, nebo trička, nikoli dámské halenky nebo pánská saka.

Dostane se k vám stěhovací vůz? V některých špatně přístupných místech, např. u novostaveb, kde je nezpevněná polní cesta, nebo v případě úzkých jednosměrných silnic, zvláště v centrech velkých měst, může být obtížné zajistit příjezd stěhovacího kamionu. Stěhováky na takové skutečnosti upozorňujte včas. To samé platí o parkovacím místě, někdy je nutné kvůli tomu oslovit příslušné pracoviště městského úřadu.