Anonymní jen zdánlivě

Internet působí zdánlivě jako anonymní svět, kde je vše dovoleno a kde neplatí snad vůbec žádná pravidla. Ale není to tak. I svět internetu má svá pravidla. Například co se týká ochrany osobních údajů a porušování autorských práv.
odpolední čaj
·         Ochrana osobních údajů– například si představte situaci, kdy zveřejníte na svém facebookovém profilu fotografii, na které bude nějaký Váš známý, který nemá vůbec zájem na tom, aby tato fotka byla zveřejněna. Uvědomujete si, že si musíte vyžádat souhlas každého člověka se zveřejněním fotografie. Případně že Vás dotyčná osoba může žalovat? To by si měli uvědomit především lidé, kteří se neštítí různých forem kyberšikany. Anonymita je jen zdánlivá, i ve světě internetu je každý dohledatelný.
·         Porušování autorských práv– je taktéž velmi běžný jev. Mnoho lidí, kteří si píší například svůj vlastní blog, rádi pro oživení používají fotografie z internetu. Není nic snadnějšího než zadat požadavky na googlu a vygenerují se Vám desetitisíce fotografií. Většinou tito lidé spoléhají na anonymitu a nulovou pravděpodobnost, že by se autor fotografie dohledal toho, že někdo zneužil jeho „dílo“. Ovšem nenechte se mýlit. Autor si své dílo vždycky najde. To se týká fotografií, videí, ilustrací, textů. Opravdu to nepodceňujte.
květináč u pc 

Fotogalerie zdarma

Naštěstí jsou k dispozici fotogalerie zdarma. V rozsáhlé databázi fotografií najdete určitě takový, který se Vám bude hodit a který pro Vás bude jako ilustrační fotografie dostačující.
Pokud hledáte fotografie ke komerčnímu využití, můžete využít placené fotogalerie. Cena se odvíjí od velikosti fotografie. Pokud jste zdatný fotograf a hledáte způsob, aby se Vám vrátili alespoň částečně peníze, které jste musel investovat do drahého fotografického vybavení, můžete na placených fotogaleriích své fotografie nabízet k pronájmu.