Uspořádejte s kamarády sváteční večer v retro stylu i s videoklipovou diskotékou

Překvapit přátele něčím nevšedním může vnést do vašeho vzájemného vztahu nový vítr. Bude pak později na co vzpomínat a možná i navazovat, protože nejlépe se pamatují právě události neobvyklé a hlavně zábavné. Což takhle se pobavit v retro stylu?

stahování videoklipů z YouTube

Diskotéka – skvělou atmosféru retro večera může dotvořit diskotéka stylové hudby osmdesátých a devadesátých let. Může se vám k tomu hodit směsice videoklipů, které budete promítat projektorem na zeď či na strop. Klipy si stáhnete z Youtube pomocí Youtube downloaderu, případně pouze zvuk skladby skrze download mp3 YouTube a budete je mít k dispozici na svém notebooku v zásobě na celý večer. S muzikou, třebaže méně hlasitou, pouze jako kulisa, docílíte té pravé situační atmosféry, která vládla té době zejména na rozhlasových vlnách, neboť tehdy neexistovaly ani sociální sítě, a do poloviny devadesátých let ani samotný Internet.

Dobové oblečení – co by to bylo za retro večer, kdybyste měli na sobě upnuté jeansy a tričko s nápisem „Czech republic“? V osmdesátých letech se nosily mrkváče a na tričku by měl být nápis ČSSR. Slovensko bylo součástí naší země až do konce roku 1992.

hudba ve formátu MP3

Chlebíčky a jednohubky na retro podnosech – retro pohoštění by mohlo pěkně vyniknout na plastových nebo dřevěných podnosech, někteří lidé možná ještě takové poklady doma mají a dají se sehnat v různých bazarech. A jako součást výzdoby svátečního stolu mohou posloužit dobové pohlednice, které rovněž zakoupíte v bazarovém prodeji.

Vinylové desky – co by to bylo za retro večer, kdyby tam scházel gramofon. Ten je typickým symbolem retro stylu a vinylové desky se stále prodávají, ačkoli jsou po technické stránce dávno překonané. Je totiž docela jiný pocit mít v ruce vinylovou desku z té doby, nežli poslouchat hudbu v MP3 formátu v digitalizované podobě. A pokud chcete mít k dispozici ještě nějaké retro výrobky, na internetových bazarech je jich spousta.