Sviťte si dobře na cestu

Člověk je na světě jenom jednou. A jenom věru málo kolikrát stačí k tomu, aby ten svůj zdejší pobyt předčasně ukončil a odebral se na věčnost. Kolikrát jen tak málo stačí, aby se zabil nebo vážně zranil, a kolikrát úplně stejně málo stačí, aby si zničil život tím, že zabije nebo zmrzačí někoho jiného!
auto v dešti
Jak málo jenom stačí a všechno se může obrátit naruby, ze spokojeného života může být i učiněné peklo nebo také už vůbec nic.
Stačí například i jenom se špatně rozhlédnout před vstupem do vozovky a už zakvílí brzdy, ozve se úder a je zle. A případně se naopak člověk před vstoupením do vozovky rozhlédne, ovšem pak třeba už před úderem ani ty brzdy nezakvílí. Prostě proto, že si řidič nestačí ani všimnout.
Možná kvůli nepozornosti, možná ale také proto, že je auto špatně osvětleno. Třeba tak špatně, že šofér nevidí onoho člověka, jenž se mu chystá zkřížit cestu, třeba dokonce tak špatně, že ani takový chodec nevidí toto vozidlo. A když se takový přecházející člověk a řidič uvidí, už může být pozdě.
A když se pak nevidí řidiči dvou automobilů, případně automobilu a jiného daleko méně bezpečného dopravního prostředku, třeba motocyklu nebo jízdního kola, může být kvůli sčítání jejich rychlostí vše v háji ještě dřív.
Může, ale nemusí. Protože dá-li jeden na zdánlivě banální dobrou radu , nemusí k ničemu tak tragickému dojít. Anebo lze alespoň podstatně omezit riziko a eliminovat následky.
Protože třeba takové žárovky Osram nightbreaker dokážou v reflektorech automobilu pomalu učiněné divy. Jsou kvalitní, poskytují dostatek světla na to, aby člověk i za jízdy potmě viděl dostatečně daleko a stihl tak zavčasu zareagovat na cokoliv, co se na silnici odehrává, a zrovna tak aby byl lépe viděn ostatními řidiči, kteří zase mohou zavčasu zareagovat na něj. A současně tyto žárovky také dlouho vydrží.
mokré sklo
Takže stačí vsadit na kvalitní žárovky namísto nějakých laciných alternativ, které jsou sice finančně výhodné, ale jinak se moc nevyznamenávají, chvíli melou z posledního a pak i zcela nečekaně zhasnou.
Stejně jako v téže chvíli může zbytečně zhasnout nějaký ten život. Někoho, kdo se provinil jenom tím, že ho jiní ve tmě přehlédli nebo že si něčeho včas nevšiml.