Léto s dětmi na zahradě

Rodinný dům se zahradou může v létě zachránit nejedny rodiče, díky tomu, že se děti na zahradě vyběhají, zabaví, unaví a užijí si zábavu, za kterou nemusíte cestovat. Jakou zábavu můžete na zahradě dětem dopřát? Výhodou je, že pokud zabavíte děti, budete mít klid a volno pro sebe.

1. pískoviště

pískoviště

Kdo z nás neměl na zahradě pískoviště? Pískoviště jsou oblíbená především u dětí cca do šesti let. Především u menších dětí kolem tří roků je to velice oblíbená činnost venku. Děti se na pískovišti zabaví především pokud mají k ruce spoustu formiček, lopatek, hrabiček a konviček, které mohou využít. Další možností jsou třeba mlýnky, přesýpací hodiny a podobně. Pro kluky jsou super třeba i nákladní autíčka.

2. houpačky a prolézačky

teepee

Další super věcí jsou houpačky, které jsou vhodné už pro děti, které čerstvě sedí. Pro malé děti si pořiďte houpačku, ze které nevypadne, třeba i s popruhy k připoutání, pro větší děti stačí klasická houpačka bez zábran. Děti se houpají obecně rády a proto na houpačkách vydrží většinou poměrně hodně dlouho. Stejně tak prolézačky jsou pro děti vhodné především kvůli fyzickému rozvoji a kvůli rozvoji hrubé motoriky. Děti pohyb potřebují a různé překážky simulují to nejlepší posilování svalů.

3. posezení

Je dobré zajistit dětem sezení, aby se mohly na zahradě nasvačit nebo si odpočinout. Můžete jim pořídit dětský stolek na zahradu, nebo třeba jen natáhnout deku, na kterou si děti můžou vzít hračky. Další možností je třeba stan pro děti na hraní, který jim zajistí také kvalitní stínění a možnost schovat se i před vámi, když budou chtít mít klid třeba na čtení. Nebojte se vybrat dětem stan s uv filtrem, nebo třeba s jejich oblíbeným hrdinou, o to raději si do něj zalezou. Ve stanu mají děti klid jak na hraní, tak třeba na čtení či na polední spánek, pokud se rozhodnou ho trávit venku.