Efektivnější přeprava bez složitostí


Ať už nahlédnete do skladů nebo obchodů, uvidíte je takřka všude. Používají se napříč různými typy transportů zboží, a to z velmi jednoduchého důvodu – šetří práci, námahu a také peníze. Palety jsou velmi zajímavými přepravními zásobníky, které dokázaly poměrně hodně změnit celou podobu transportu zboží. Jsou totiž určeny k tomu, aby bylo možné při jejich naložení jednoduše manipulovat s celým zbožím. Příkladem mohou být různě rozměrné předměty, které by byly jen velmi stěží manipulovatelné, pokud se jedná o manipulaci s různými vozíky a podobně. Naopak při naložení na paletu se možnosti manipulace značně mění, neboť najednou je k dispozici hned několik pevných bodů, za které je možné daný předmět chytit, a to i manipulačními vozíky.

euro paleta

Vyberte si typ, který vám bude vyhovovat

Na trhu najdete hned několik různých typů palet, které pro své potřeby můžete využít. Každý z typů je něčím specifický, a proto je dobré si vybrat právě ten typ, o kterém si myslíte, že z hlediska použití bude nejlepší. Zatímco základní palety vyhoví především nenáročným požadavkům, ty speciální nebo normalizované EURO typy budou vhodné tam, kde se předpokládá větší vytížení těchto prvků. Normalizované produkty musí být vyrobeny podle určitých regulí, předpisů a norem, což v této oblasti značí především mezinárodní normu UIC 435-2 a dále pak tepelné zpracování podle známého standardu ISPM 15. Tyto předpisy a pravidla určují, jak má být dřevo zpracované, aby bylo dosaženo určitých vlastností, které umožňují těmto přepravním zásobníkům vydržet i tak drsné zacházení, které je běžně k vidění.

paletky

Když vám není lhostejné, jakým způsobem přepravujete své zboží, pak si určitě dáte tu práci a vyberete palety, které budou vyhovovat vašim požadavkům. Jestli to však budou normalizované, standardní, jednocestné nebo třeba speciální přípravky pro transport, to už bude záviset jenom na tom, jaké máte osobní požadavky nebo finanční možnosti.