Co vše je třeba mít v základní výbavičce pro miminko

Přemýšlíte, co vše připravit pro vaše miminko? Co vše budete potřebovat, abyste náhodou na něco nezapomněli? Je dobré, když si ty základní věci připravíte. Péče o novorozené miminko zabere většinu času a vy budete ráda, že jste si vše předem připravila. Ale není třeba toho chystat zas zbytečně moc. Protože až postupně s miminkem zjistíte, co vlastně vše využijete. A mnohdy toho zas nepotřebujete tolik. Většina maminek pak říká, že toho měli zbytečně moc a miminko klidně i polovinu věcí nevyužilo nebo z toho velmi rychle vyrostlo.

miminko v kočárku

Ale základní věci je potřeba mít. Výbavička pro miminko by tak rozhodně měla obsahovat základní oblečení. Záleží, kdy se vaše miminko narodí a podle toho nakoupit dané kousky oblečení. Ale miminka opravdu velmi rychle rostou. Je tak dobré mít na začátku jen pár kusů oblečení v těch úplně nejmenších velikostech. Je ale také dobré si připravit to základní oblečení i ve větších velikostech. Budete pak moc ráda, že jen šáhnete po větším bodyčku a nebudete pro něho muset rychle běžet do obchodu. Základním oblečením jsou právě body, košilky, svetýrky, kalhoty, dupačky, polodupačky či ponožky. Vybírejte přírodní materiály, které jsou pro děti nejlepší. Nakupte si i prací prášky s co nejméně chemickými látkami, protože děti mají kůži velmi citlivou a mnohé z nich velmi citlivě reagují na různé chemické látky v pracím prášku a aviváži.

oblečení pro dítě

Do základní výbavičky dále patří také plenky. Ať už ty jednorázové či látkové. Dále také připravit různé přípravky na tělo, pro péči o oblast plenek a k přebalování. Myslím, že není třeba zmiňovat kočárek, postýlka apod. Každý si také najde to své, co mu bude vyhovovat. Někdo dá přednost kočárku někdo jiný zas šátku. Mnohdy také záleží i na tom, co si vybere miminko. Je dobré si zjistit různé možnosti, které vám pomohou s péčí o miminko. Ale to vše lze dokupovat, až se miminko narodí a vy budete zjišťovat, jak na společné soužití a jak si to vše udělat i příjemné.