Jak na zvědavé pohledy sousedů

Jestliže máte malou zahradu a váš pozemek je ze všech stran obklopen dalšími rodinnými domy anebo komunikací, pak vás možná trápí nedostatek soukromí. Zkrátka žijete na místě, kde vám ostatní vidí až do talíře, a kde nemůžete říct slovo nahlas, aby se nedoneslo do některého z vedlejších domů. A to je velice nepříjemná situace, protože ať už člověk dělá cokoli, tak je pod neustálým dohledem všech okolo. A v některých situacích je to obzvlášť nepříjemné. Třeba když se chcete koupat v bazénu, opalovat se anebo jen tak usnout venku na lehátku.
dřevěné rolety
Někomu možná nevadí, když na něj přitom sousedi anebo okolojdoucí koukají, ale většina lidí to nemá ráda.
A zvlášť nepříjemná situace nastává, pakliže chcete doma na zahradě uspořádat nějakou rodinnou oslavu anebo party pro přátele. V takové situaci nikdo nestojí o to, aby ho někdo pozoroval, jak se baví.

Takže pokud chcete takovým nepříjemným situacím zamezit, máte zpravidla jedinou možnost a tou je nějak zaclonit prostor, kde jste pod velkým tlakem pozorovatelů.
občerstvení na stole
Ideální je k tomuto účelu využít nějaký přirozený předěl prostoru. Ten mohou vytvořit například stromy anebo bujně rostoucí keře, které vytvoří přirozenou zelenou bariéru mezi pozemky. Ovšem pokud již něco takového doma nemáte, tak jen tak za jeden či dva roky stále nic mít nebudete. Mnohem lepší proto je, postavit si na zahradě pergolu, která vám poslouží i v mnoha jiných situacích, a do ní si pořídit dřevěné žaluzie do pergoly. A budete mít vystaráno. Nejenže na vašem pozemku vznikne velice praktický přístřešek pro celou škálu využití, ale také vám k obraně vašeho soukromí bude jednoduše stačit, když stáhnete žaluzie dolů a bude to.